Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mardin’deki Hastanelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Mardin'deki Hastanelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

10 Aralık 2012 Pazartesi 10:02
Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şemsettin Döğücü başkanlığında Mardin bölgesindeki hastanelerin sorunları masaya yatırıldı.

Mardin bölgesindeki hastanelerin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantı Midyat'ta yapıldı. Midyat Devlet Hastanesinde Başhekimi Opr Dr Bilal Arıkan ev sahipliği ile yapılan toplantı yoğun gündem maddelerinin görüşülmesi ile başladı.

Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şemsettin Döğücü, gazetecilere yaptığı açıklamada, "663 sayılı KHK ile kurulan Mardin Kamu Hastaneleri Kurumu Birliği yöneticileri Midyat Devlet hastanesi toplantı salonunda bir araya geldik. Mardin'de sunulan sağlık hizmetlerinin daha kaliteli sunumu için kaynakların etkin ve verimli kullanımını amaçlıyoruz. Örneğin herhangi bir hastanemizde kullanılmayan veya stoklarında fazla olarak bekleyen malzemelerin ihtiyacı olan hastaneye kısa sürede devrinin yapılacak bununla hem kaynaklar verimli kullanılarak atıl kapasitenin önüne geçilecek hem de vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmet almalarını sağlanacaktır. Bu konuda da kısa süre içersinde önemli mesafeler kat ettik."

Toplantıya Mardin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri M. Şemsettin Döğücü, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Rıza Dündar, Mali Hizmetler Başkanı Cihan Nişancı, İdari Hizmetler Başkanı Tacettin Ölçenoğlu ve Mardin ilindeki10 hastanenin yönetici-başhekimleri katıldı.

(M. Sait Başaran İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları