Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Mazlumların Yanında Olmak İçin Avukat Oldum”

"Mazlumların Yanında Olmak İçin Avukat Oldum"

22 Kasım 2012 Perşembe 05:08
İrfan Ceylan, "Mazlumların yanında olmak için avukat oldum" dedi.

Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçen sene dereceyle mezun olan İrfan Ceylan bir yıllık stajını tamamlayarak Mardin Barosu’ndan avukatlık ruhsatını aldı. Avukatlık mesleğine başlayan Ceylan ilk demecinde; "Mazlumların yanında olmak için avukat oldum" dedi.

Baroda Avukat İrfan Ceylan için yakın arkadaş, dost ve yakınlarının katıldığı bir tören düzenlendi.

Zor şartlar altında ilk, orta ve lise öğrenimini Mardin'de tamamlayan Avukat Ceylan, Konya Selçuk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitelerinde hukuk eğitimi aldı. Avukat Çelebi Araz'ın yanında stajyerlik eğitimini alan Ceylan için düzenlenen ruhsat töreninde duygulu anlar yaşandı.

Ruhsatını Mardin Barosu Genel Sekreteri Av. Çelebi Araz'dan alan Av. İrfan Ceylan'ı ilk tebrik eden ise babası Ali Ceylan oldu.

Kendisini yalnız bırakmayan sevenlerine teşekkür eden İrfan Ceylan, "Bir kardeşiniz olarak avukatlık mesleğine adım attım. Allah'tan dileğim bu mesleğin tüm insanlık için faydalı olmasıdır. Meslek hayatım boyunca Rabbimin izniyle mazlum ve mağdurların yanında yer alacağımı beyan ediyorum. Onların haklarını ve hukuklarını savunacağımı, maruz kaldıkları zulmü gücüm nispetinde bertaraf edeceğimi beyan ediyorum. Bu meslek hayatında müvekkil ve onların karşısında yer alan kişilerin arasında dengeli ve adaletli davranacağımı beyan ederim. Her durum ve koşulda bedeli ne olursa olsun gerçeği söyleyip, adaletin tecelli etmesine yardımcı olacağımı beyan ederim. Rabbimden tek dileğim beni bu taahhüt ve meslekte başarılı kılmasıdır" dedi.

Tören sonunda avukat İrfan Ceylan'ı tebrik edenler arasında yer alan Kotek Mahallesi Mezopotamya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOMDER) Başkanı Abdurrahman Ceylan ise kendisini tebrik ederek insanlığın hayrına olabilecek davaları savunması temennisinde bulundu.

Ceylan, "İrfan kardeşim İslam'a hayırlı bir evlat olsun, bu bize yeter" dedi. (İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları