Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
MED-DER’e Polis Baskınında 10 Öğrenciye Gözaltı

MED-DER’e Polis Baskınında 10 Öğrenciye Gözaltı

19 Mart 2012 Pazartesi 08:57
Mersin Üniversitesi Öğrenci Derneği’ne yapılan baskında Newroz hazırlıkları kapsamında folklor çalışması yürüten 10 öğrencinin gözaltına alınarak, TEM Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Mersin Üniversitesi’nde yurtsever ve sol demokrat öğrencilerin yapacağı Newroz kutlaması öncesi polis gözaltı operasyonu başlattı. Mersin Üniversitesi Öğrenci Derneği’ne (MED-DER) baskın yapan polisler, üniversitede yapılacak Newroz hazırlıkları kapsamında folklor çalışması yapan öğrencileri gözaltına aldı.

Dernek binasını ‘arama’ adı altında dağıtan polis bir çok kitap, kaset ve cd’ye el koydu. Kürt öğrencilere yönelik gözaltı operasyonu kapsamında üniversiteye yakın cafelere baskın düzenleyen polislerin ismi öğrenilemeyen bazı Kürt öğrencileri de gözaltına aldığı belirtildi. Bu arada Kürt ve sol demokrat öğrencilerin bugün (19 Mart) Mersin Üniversitesi Kampüsü’nde yapacakları Newroz kutlamasının ülkücü gruplar tarafından provake edilmek amacıyla aynı gün ve saatte‘Çanakkale Anması’ adıyla bir etkinlik düzenleyecekleri bildirildi.

Faşistler tarafından organize edilen etkinliğin amacının Kürt öğrencilerin Newroz kutlamasına saldırı da bulunmak amacıyla yapıldığı iddia edildi.  (anf)

Diğer Haberler