Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Mekke, ’Dünyanın En Güzel Şehri’ Olacak

Mekke, 'Dünyanın En Güzel Şehri' Olacak

10 Ağustos 2010 Salı 10:17
Suudi Arabistan hükümetinin iki yıl önce başlattığı 20 senelik kalkınma planı çerçevesinde Mekke'nin “dünyanın en güzel şehri” haline getirilmesinin hedeflendiği bildirildi.
Yerel medyada çıkan haberlere göre, Mekke Prensi Halid El Faysal, dünyanın en büyük petrol ihracatçısı Suudi Arabistan'ın 20 yıllık kalkınma planını uygulamaya koyduğunu ve her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen milyonlarca müslümanın ziyaret ettiği Mekke'yi daha güzel hale getireceklerini belirtti.

Prens, “Dünya üzerindeki en kutsal mekana yakışacak yol ve ulaşım ağına sahip olmalıyız ve bu şehri dünyanın en güzel yeri haline getirmeliyiz” dedi.

Yetkiliye göre, plan dahilinde özellikle hac sezonunda hacıların hareketini kolaylaştırma amacıyla şehir içi ve yakın çevresinde yeni yol çalışmaları ve inşaatlar üzerine yoğunlaşılacak.

AKnews

Diğer Haberler