Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Memur Hükümet Pazarlığı Başladı

Memur Hükümet Pazarlığı Başladı

24 Ağustos 2010 Salı 12:42
Hükümet ile memur konfederasyonları arasında bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen toplu görüşmelerin 3. oturumu Başbakanlık Merkez Bina’da başladı.
Hükümet ile memur konfederasyonları arasında bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen toplu görüşmelerin 3. oturumu Başbakanlık Merkez Bina'da başladı.

Toplantıya, Kamu İşveren Kurulu üyeleri, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, konfederasyonların yetkili sendikalarının başkanları, sendika uzmanları ve bürokratlar katıldı.

Görüşme öncesi açıklama yapan Memur Sen Genel Başkanı, memur maaşlarına yapılacak zamma ilişkin görüşmenin son güne bırakılmamasını istedi.

Memur-Sen yüzde beş artı beş zam ve 120 lira ek ödeme talep ederken, Türkiye Kamu-Sen ise en düşük ücretlere 310 lira zam yapılmasını istiyor.

KESK ise, 300 TL ek zam ayrıca yılda iki brüt maaş ikramiye ve ek ödemelere 250 lira zam talep ediyor.


Diğer Haberler