Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Memur-Sen: Herkese Özgürlük

Memur-Sen: Herkese Özgürlük

29 Nisan 2012 Pazar 19:07
Aziz Aslan, Memur-Sen olarak 1 Mayıs'ta alanlarda olacaklarının altını çizerek, "Bizler haklar, özgürlükler, demokrasi, adalet, saygın bir iş için, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için birlikteyiz" dedi.

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanlığı, 1 Mayıs'ta alanlara çıkmaya hazırlanıyor. 1 Mayıs'ta Ankara Tandoğan meydanında yapılacak olan 1 Mayıs mitingine katılacak olan Memur-Sen İl Başkanlığı, basın toplantısı düzenledi.

Herkese Özgürlük
Aslan, Memur-Sen olarak özgürlükler, demokrasi, adalet, saygın bir iş, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için birlikte olacaklarının altını çizerek, daha özgür, daha müreffeh bir demokratikleşmeyi tamamlamış bir ülke için Memur-Sen ailesi olarak 1 Mayıs'ta alanlarda olacaklarını söyledi.

Sıra Darbe Severlere Geldi
Aslan, "Yıllarca 'Ergenekonculardan, Yakamozculardan, Balyozculardan hesap soruluyor da 12 Eylülcülerden neden hesap sorulmuyor' dedik. 12 Eylülcüler yargılanmaya başlandı. Peki, '28 Şubatçılar nerede' dedik. Bugün onlar içinde dava açılmış durumda. Şimdi sıra e-muhtıracılar ile geriye kalan tüm darbe severlere geldi. 1 Mayıs'ta Tandoğan meydanında, 18 yıl boyunca Vali ve belediye başkanı olarak Ankara'yı yöneten despot Nevzat Tandoğan'ın ismini oraya verenlere inat, 'herkese, her kesime özgürlük!' diyeceğiz. O meydanı Başta e-muhtıracılar olmak üzere, bu ülkeye, bu ülkenin emekçilerine, 10 yılda bir balans ayarı çeken tüm hainlere hesap sorun' diyerek alanlardayız" diye konuştu.

İLKHA

Diğer Haberler