Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Meşal, ABD Eski Başkanıyla Görüşecek

Meşal, ABD Eski Başkanıyla Görüşecek

24 Mayıs 2012 Perşembe 15:13
Meşal ile Carter, daha önce de bir araya gelmiş ve Filistin`deki son gelişmelerle ilgili görüşmüştü.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal`in Hamas Siyasi Birimi üyelerinden oluşan bir heyetle birlikte ABD eski başkanlarından Jimmy Carter ile görüşmek üzere bugün (24 Mayıs Perşembe) Mısır`ın başkenti Kahire`de olması bekleniyor.

Filistinli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Hamas lideri Meşal, Carter ile başta Siyonist işgal zindanlarındaki Filistinli esirler konusu olmak üzere birçok konuyu görüşecek.

Halit Meşal ile Jimmy Carter`ın ayrıca Filistin uzlaşısı ile Fetih ve Hamas hareketleri arasında geçtiğimiz günlerde Mısır İstihbaratı`nın gözetiminde Kahire`de imzalanan anlaşmayı ele alacakları belirtildi.

Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinde Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk ve Siyasi Birim üyeleri Muhammed Nasr ve İzzet Er-Reşak`ın yer aldığı öğrenildi.

Bu arada, ABD eski başkanlarından Jimmy Carter`ın Carter Merkezi`nden bir heyetle birlikte dün başlayan ve bugün akşama kadar devam edecek olan Mısır cumhurbaşkanlığı seçimini izlemek üzere Kahire`de bulunduğu ifade edildi.

filistinhaber

Diğer Haberler