Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mesrûr Barzanî: Kürdistan’ın işgaline asla tahammül etmeyiz

Mesrûr Barzanî: Kürdistan’ın işgaline asla tahammül etmeyiz

02 Aralık 2012 Pazar 21:41
Mesrûr Barzanî: Bizlerden hiç kimse savaşı sevmez ve istemez de. Ancak, bizler, Kürdistan’ın işgali düşüncesine de arzularına da asla tahammül etmeyiz, etmeyeceğiz de.

Biz savaşı sevmiyoruz ancak Kürdistan’ın işgali düşüncesine de asla tahammül göstermeyeceğiz diyen Kürdistan Güvenlik Ajansı Başkanı, Irak'ın, Kürdistan'ın kopartılmış şehirlerine yönelik operasyonlarına karşı Kürt ulusunun ve Kürdistanlıların tüm parti, oluşum ve etnik-dini kesimlerinin ortak duruş sergilemesinden dolayı sevincini, "Gurur duyuyorum ki, Kürd’üm ve Kürdistanlıyım!" diyerek ifade eti.

Kürdistan Güvenlik Ajansı Başkanı Mesrûr Barzani, facebook sayfasında yayınladığı açıklamasında, Kürdistan’da hiçbir birey ve grubun savaşı istemediğini ancak Kürdistan’ın herhangi bir parçasının işgaline de izin vermeyeceklerini belirtti. Kürd ve Kürdistanlı oluşundan gurur duyduğunu da belirten Kürdistan Güvenlik Ajansı Başkanı'nın facebook sayfasında yayınladığı metin:

"Tüm Kürdlerin ve Kürdistanlıların din, ideoloji, parti, etnik grup, yaşlı genç, kadın erkek ayrımı yapmadan ortak bir duruş sergileyerek Kürt ulusunu ve vatanları Kürdistan’ı savunmaya hazır olduklarını görmek büyük bir mutluluk. Gurur duyuyorum ki, Kürd’üm ve Kürdistanlıyım! Çok yaşayın! Zafer ve başarı diliyorum sizlere...

Bizlerden hiç kimse savaşı sevmez ve istemez de. Ancak, bizler, Kürdistan’ın işgali düşüncesine de arzularına da asla tahammül etmeyiz, etmeyeceğiz de...

Hep var ol, hep müreffeh ol Kürdistan!"

Berivan ALTINDAĞ / Beroj

Diğer Haberler