Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Milat Gazetesi’nden Ömer Faruk Gergerlioğlu’na sansür

Milat Gazetesi'nden Ömer Faruk Gergerlioğlu'na sansür

31 Ağustos 2012 Cuma 10:29
Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı yazılı açıklamada, Milat Gazetesi ile yollarının ayrıldığını açıkladı. Gergerlioğlu, kararın tek taraflı olarak alındığını belirtti.

Asılsız iddialarla gazetecileri hedef gösteren Yeni Akit ve Habervaktim.com haber sitesine karşı İslami kesimden aydınların başlattığı imza kampanyasının öncülerinden olan Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı yazılı açıklamada Milat Gazetesi ile yollarının ayrıldığını açıkladı. Gergerlioğlu, kararın tek taraflı olarak alındığını belirtti. Bilindiği gibi Milat Gazetesi, Yeni Akit Gazetesi’nde basılıyor.

Milat Gazetesi ile yolları ayrılan Ömer Faruk Gergerlioğlu şu açıklamayı yaptı:

“ 28-8.2012 günü öğleden sonra Milat gazetesinden arayan bir yetkili köşe yazarlığı yaptığım gazetenin benimle yollarını ayırdığını açıkladı. Nedenini sorduğumda ise “son zamanlarda Taraf gazetesinde  YeniAkit gazetesi ile ilgili çıkan yayınlar gazete yönetiminde rahatsızlık oluşturdu” açıklaması yapıldı.

Habervaktim web sitesinin organize ettiği ve YeniAkit gazetesinin destek verdiği çirkin tezgahı ortaya çıkarmamızdan saatler sonra gazetenin tarafımıza yönelik yaptığı tebliğ dikkat çekicidir.

Yıllardır Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip eden,  insan hakları eksenli bir bakış açısıyla olayları değerlendiren bir kişiyim. İslami hassasiyetim bana hep  farklı kesimlerin uğradığı mağduriyetlere bigane kalmamamı  öğütledi. Hakaret ve iftiralara uğrayan mağdur ve mazlumlarla dayanışmanın lüzumu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kim ve nerede olursanız olun ilkesel ve ahlaki tutumun sizi değerli kılacağını daha iyi anlıyorum.

Bir başkasının hakkı için hep birlikte adalet, vicdan ve insan hakları mücadelesi yapmaya devam edeceğim, edeceğiz. Hangi ideoloji,  din ve ırktan olursa olsun erdemli insanlarla beraber adalet talep eden ve sessiz kalmamak gerektiğine vurgu yapan yürüyüşümüz devam edecek. Fikirlerimizi beyan etmenin, ortak iyi için hareket etmenin sayısız yolu vardır. Bu dünyaya karşı olan vazifelerimizi yerine getirmenin ilke ve değerler hesaba katmaksızın olmayacağı ortaya çıkmıştır. Yayınlanmayan son yazım

http://omerfarukgergerlioglu.blogcu.com/roboski-li-yarali-anne-annesini-bulmus-asker/12910778 ekdedir.

Susmayacağım. Kişisel web sitemde ve farklı mecralarda en doğrunun izini sürmeye devam edeceğim inşallah.

Saygılarımla"

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Diğer Haberler