Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Minibüsçü Kavgası: 7 Yolcu Yaralı

Minibüsçü Kavgası: 7 Yolcu Yaralı

24 Ağustos 2010 Salı 05:29
Ruha’nın Kadri Eroğan caddesinde bulunan minibüs durağında Karaköprü ile Eyyübiye hattı çalışanları arasında kavga çıktı.
Ruha(Urfa)'da halk otobüsü şoförleri arasında “hat” kavgası çıktı. Savaş alanına dönen durakta, minibüste bulunan 7 yolcu atılan taşlar sonucu yaralanırken, 6 minibüsün camları paramparça oldu.

Ruha'nın Kadri Eroğan caddesinde bulunan minibüs durağında Karaköprü ile Eyyübiye hattı çalışanları arasında kavga çıktı. Kavgayı duyan diğer hat çalışanlarının da destek amaçlı geldiği durakta, kadın ve çocuklarında içinde bulunduğu 6 halk otobüsü taş ve sopalarla tahrip edildi. Saldırıya uğrayan şoförlerin yanı sıra yaralanan 7 yolcu olay yerine gelen ambulans ile hastaneye götürüldü. Yüzü aşkın polisin copla müdahale ettiği kavgada çok sayıda halk otobüsü çalışanı gözaltına alındı.

Hat nedeniyle kavga eden halk otobüsü çalışanları sorumlu tuttukları Ruha belediye başkanına karşı tepki göstermek amacıyla belediye binasına yürüdü. Eylem nedeniyle trafik akışı duran kentin en işlek caddesi Atatürk Bulvarında, polis copla kalabalığı dağıtmak istedi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Bu arada minibüs durağında iki küçük kızı ile Karaköprü minibüsünü bekleyen Sait Durmaz AKnews'e konuşarak, iftar saatinde oruçlu bir halde otobüs beklediklerini ancak otobüsün gelmeyeceğini öğrendiğini, minibüsçülerin sık sık kontak kapattığını, bu nedenle defalarca mağdur olduklarını söyledi.

Aknews

Diğer Haberler