Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mısırlılar Mursi ve Şeriat Dedi

Mısırlılar Mursi ve Şeriat Dedi

02 Aralık 2012 Pazar 13:13
Mısır'ın Başkenti Kahire'de Meydanı dolduran halk, Muhammed Mursi'nin aldığı kararlara destek vererek şeriat taleplerini dile getirdi.

Mısır'ın en büyük meydanlarından biri olan Kalkınma Meydanı'nda toplanan Mısırlılar, İslam Şeriatı'nı istediklerini belirterek, Muhammed Mursi'nin kararlarından memnun olduklarını haykırdı.

"Şeriat ve Adalet" adı altında düzenlenen ve yaklaşık 5 milyon kişini katıldığı gösteri mitingine katılan Ahmet Hilvani İlke Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "Muhammed Mursi 13 milyon Mısırlı tarafından seçilmiş bir Cumhurbaşkanıdır. Laik ve Liberallerin ona olan düşmanlığını anlamak mümkün değil, bizler Mursi'nin aldığı kararlardan memnunuz ve kendisinin destekçisi olacağız. Mursi, Mübarek'in en sadık adamlarından olan başsavcı Abdülmecit Mahmut'u daha önceden görevden almalıydı." ifadesini kullandı.

Muhammed Mursi'ye destek vermek amacıyla meydana toplananların İslami bilince sahip kişiler olduğunu dile getiren Hilvani, "Bugün burada İhvanıyla, Selefisiyle, bazı Hıristiyanlarıyla milyonlarca kişi Cumhurbaşkanımızın kararını desteklemek için toplandı. Bizler hak yolda olduğu müddetçe Mursi'nin arkasında olacağız" dedi.

İsminin Abdurrahman Mahmut olduğunu söyleyen başka bir gösterici ise, "Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi göreve geldiği günden beri eski rejimin 60 senedir çekmediği sıkıntıyı kendisi 5 ayda çekti. Mursi'nin attığı bu adımlar 25 Ocak halk devriminin devamıdır. Çünkü Cumhurbaşkanı yargı birimlerine müdahale ederek eski rejim kalıntılarına en büyük darbeyi vurmuştur. İşte bizler bu meydana bu mazlum adama yardım etmek için geldik. Cumhurbaşkanımız Muhammed Mursi kararlı adımlarıyla bu ülkeyi fitne ve fesattan kurtaracaktır inşallah" diye konuştu. (Osman Çelik - İLKHA)

Diğer Haberler