Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Miting İçin Olağanüstü Önlemler

Miting İçin Olağanüstü Önlemler

04 Ağustos 2010 Çarşamba 15:05
Türkiye’de, BDP'nin düzenleyeceği “boykot” mitingi için Urfa’da olağanüstü güvenlik önlemler alındı.
Türkiye'de, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) düzenleyeceği “boykot” mitingi için Urfa'da olağanüstü güvenlik önlemler alındı.

BDP, Urfa'da bugün saat 18.00'de 12 Eylül anayasa değişikliği referandumu kapsamında miting düzenliyor. Mitinge BDP Eşgenel Başkanı Gültan Kışanak ve Grup Başkanvekili Ayla Akad Ata ile bazı BDP'li milletvekilleri katılacak.

Urfa polisi, dünden bu yana kentte olağanüstü önlemler alıyor. Mitingin düzenleneceği alan olan Topçu Meydanı ve çevresindeki Tekel Caddesi, Vilayet kavşağı, Dispanser Caddesi tamamen trafiğe kapatılarak, burada bırakılan otomobil ve motosikletler trafik ekipleri tarafından otoparka çekildi.

Ayrıca kaldırımlarda, duvar diplerinde ve arkalarında şüpheli paketler arandı. Alanda ve çevre caddelerde bulunan çöp konteynerleri kaldırıldı.

Önceki günden bu yana ise tüm kentte şüpheli görülen kişilerin kimlik sorgusu yapılıyor, mobesalara takılan şüpheli araçlar durdurularak aranıyor.

AKnews'e konuşan BDP Urfa İl Eşbaşkanı İbrahim Ayhan, “Miting için ildeki hazırlıklarımız tamamlandı. Tüm mahalle ve köylerde el ilanları dağıttık. Toplantılar düzenledik. Bugün tüm halkımızı yeni, özgürlükçü, demokratik, sivil bir anayasa için 'Referanduma boykot' demeye çağırıyoruz” dedi.

BDP Kadın Meclisi Sözcüsü Leyla Akça ise, AKnews'e, tüm toplumun, halkların yararına demokratik bir anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek, bu nedenle “boykot” dediklerini söyledi.

AKnews / foto: arşiv

Diğer Haberler