Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Miting İçin Olağanüstü Önlemler

Miting İçin Olağanüstü Önlemler

04 Ağustos 2010 Çarşamba 15:05
Türkiye’de, BDP'nin düzenleyeceği “boykot” mitingi için Urfa’da olağanüstü güvenlik önlemler alındı.
Türkiye'de, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) düzenleyeceği “boykot” mitingi için Urfa'da olağanüstü güvenlik önlemler alındı.

BDP, Urfa'da bugün saat 18.00'de 12 Eylül anayasa değişikliği referandumu kapsamında miting düzenliyor. Mitinge BDP Eşgenel Başkanı Gültan Kışanak ve Grup Başkanvekili Ayla Akad Ata ile bazı BDP'li milletvekilleri katılacak.

Urfa polisi, dünden bu yana kentte olağanüstü önlemler alıyor. Mitingin düzenleneceği alan olan Topçu Meydanı ve çevresindeki Tekel Caddesi, Vilayet kavşağı, Dispanser Caddesi tamamen trafiğe kapatılarak, burada bırakılan otomobil ve motosikletler trafik ekipleri tarafından otoparka çekildi.

Ayrıca kaldırımlarda, duvar diplerinde ve arkalarında şüpheli paketler arandı. Alanda ve çevre caddelerde bulunan çöp konteynerleri kaldırıldı.

Önceki günden bu yana ise tüm kentte şüpheli görülen kişilerin kimlik sorgusu yapılıyor, mobesalara takılan şüpheli araçlar durdurularak aranıyor.

AKnews'e konuşan BDP Urfa İl Eşbaşkanı İbrahim Ayhan, “Miting için ildeki hazırlıklarımız tamamlandı. Tüm mahalle ve köylerde el ilanları dağıttık. Toplantılar düzenledik. Bugün tüm halkımızı yeni, özgürlükçü, demokratik, sivil bir anayasa için 'Referanduma boykot' demeye çağırıyoruz” dedi.

BDP Kadın Meclisi Sözcüsü Leyla Akça ise, AKnews'e, tüm toplumun, halkların yararına demokratik bir anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek, bu nedenle “boykot” dediklerini söyledi.

AKnews / foto: arşiv

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları