Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mübarek’e benzeyen adam linç edilmekten son anda kurtuldu

Mübarek’e benzeyen adam linç edilmekten son anda kurtuldu

09 Temmuz 2012 Pazartesi 22:02
Kahire’nin “Mısır El-Cedide” mahallesinde halk, yoldan geçen bir Yemenliyi devrik lider Hüsnü Mübarek zannederek linç etmek istedi.

Polisin müdahalesiyle Muhammed Abdullah Şamri isimli Yemenli linçten son anda kurtuldu.

KAHİRE - Hermes Press Sitesinin verdiği habere göre, Mısır El-Cedide caddesinden geçen topluluk hastanede tedavi gören Hüsnü Mübarek’e benzettikleri bir şahsı az kalsın linç ediyordu. Bunun üzerine adam, hem kaçarak kalabalığın elinden kurtulmaya çalışıyor hem de kendisinin Hüsnü Mübarek olmadığına dair yemin ediyordu.

Yemen lehçeli ve Hüsnü Mübarek’le arasında büyük yaş farkı olmasına rağmen kendisinin Yemen vatandaşı olduğunu, Mısır’a akrabalarını ziyarete geldiğini söylemesine rağmen Mısırlı vatandaşlar ona inanmıyordu.

Bir süre sonra trafik polisleri geldi. Polisler, halka adamın 1951 doğumlu Muhammed Abdullah Şamri olduğunu belgeleyen pasaportunu gösterdi. Böylece halk sakinleşip adamı serbest bıraktı. Halk daha sonra ellerini birbirine tokuşturarak Bu garip benzerliğe hayretler içinde kaldılar.

Ardından halk Abdullah Şamri’den özür diledi. O da beklemeden bir taksi durdurarak, linç edilme tehlikesi geçirdiği yerden hızla uzaklaştı. 

İLKHA

Diğer Haberler