Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Müdahale Edilmeyen Kanalizasyon Suyu Mahalleyi Bastı

Müdahale Edilmeyen Kanalizasyon Suyu Mahalleyi Bastı

28 Mart 2012 Çarşamba 18:34
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde beş gündür patlayan kanalizasyon şebekesine müdahale etmeyen Belediye ve Diski'ye tepki yağıyor.

DİYARBAKIR - Merkez Bağlar ilçesi 231. Sokakta beş gündür patlayan kanalizasyon şebekesine herhangi bir müdahalenin olmaması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Patlayan kanalizasyon sularının beş gündür kendilerin kokuya boğduğunu belirten çevre sakinleri, Belediyeyi ve Diski'yi göreve çağırdı.

Belediye ve Diski yetkililerine sorunlarını bildirdiklerini söyleyen esnaf, bütün bildirimlerimize rağmen patlayan kanalizasyona herhangi bir müdahale yapılmadığını dile getirdi.

Atık suların Cemiloğlu Caddesini tamamen kapladığı gözlenen manzara hakkında mahalle ve sokak esnafından Şahin K, tepkilerini şöyle dile getirdi:

"Beş gündür sokağımızın kanalizasyonu patlamış durumdadır ve beş gündür bu rezaletin içerisinde yaşıyoruz, bu zaman zarfında tek bir müşteri işyerimize uğramış değil. Bu sorunumuzu Belediyeye ve Diski'ye bildirdiğimizde ya telefonlarını meşgule atıyorlar, ya makinelerimiz yok, ya da işçilerimiz yok diyorlar. Allah aşkına böyle bir rezalet olabilir mi? Güya metropol bir şehirde yaşıyoruz nedir bu çektiğimiz rezalet. Böyle bir rezaletti ilk defa görüyoruz, Allah aşkına beş günde bu sorun çözüme kavuşmaz mı?"

Kanalizasyon atık sularının tamamı ile kapladığı Cemiloğlu Caddesinde esnaf olan Haci T ise, "Müteahhit firma sorumluluğu Diski'nin üzerine atıyor, Diski'de sorumluluğu Belediye'nin üzerine atıyor" diyerek tepkisini dile getirmeye şöyle devam etti: "Tam beş gündür Belediye ve Diski'yi arıyoruz ama maalesef gelip bu rezalete müdahale etmiyorlar, kimse soruna sahip çıkmadığından dolayı kanalizasyon ve içme suyu hatları birbirine karışmış durumdadır. Biz esnaf ve çevre sakinleri olarak bu problemi kendi aramızda çözmeye çalışıyoruz. Tam beş gündür Belediye'nin çamuru içinde bir hayat sürmekteyiz." (Osman İçli - İLKHA)

Diğer Haberler