Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Muhammedi Sevdanın Kardeşlik Çağrısı”

"Muhammedi Sevdanın Kardeşlik Çağrısı"

06 Mayıs 2012 Pazar 16:33
İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleşen Kutlu Doğum Etkinliği'nde selamlama konuşması yapan Mustazaf Der Genel Başkanı Av. Hüseyin Yılmaz, "Biz buraya Muhammedi sevdanın kardeşlik çağrısını yinelemeye geldik" dedi.

Marmara Peygamber Sevdalıları Platformu'nca İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Etkinliği büyük bir coşkuyla başladı. Sunumunu İlahiyatçı yazar Yunus Emiroğlu'nun yaptığı program Türkiye Kur'ân-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Adem Bilir Hoca'nın okuduğu Kur'ân-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur'an tilavetinin ardından program, Mustazaf Der Genel Başkanı Av. Hüseyin Yılmaz'ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Mustazaf-Der Genel Başkanı Avukat Hüseyin Yılmaz, "Değerli Peygamber aşıkları, hepiniz Muhammedi sevda etkinliğine hoş geldiniz. Bu etkinlikler hepimizindir. Peygamber sevdalıları olarak yıllardır etkinlikler düzenleyerek bu sevdayı her yere her ile taşımaktayız. Bu sevdamızı herkese ilan etmekteyiz. Peygamberi sevda etkinlikleri artık salonlara sığmıyor, meydanlar da dar geliyor. Her yıl bu etkinlikleri düzenlemekteyiz ama hep gördüğümüz bu ki, her yıl bir önceki yıla göre hem katılım hem de organize edilen yerler artıyor. Bu sevda artık günlere haftalara sığmıyor aylara yayılıyor. Bu sevda ilk Cizre'de başladı ve birçok yerde devam etti. Van'dan, Diyarbakır'dan, Batman'dan, Bingöl'den ve sayamadığım birçok yerden Muhammedi sevda haykırıldı ve bu gün de İstanbul Kazlıçeşme'deyiz" dedi.

Muhammedi Sevdayı Yinelemeye Geldik

"Biz buraya Muhammedi sevdanın kardeşlik çağrısını yinelemeye geldik" diyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu meydana sevgimizi, kardeşliğimizi pekiştirmeye geldik. Muhammedi sevda, doğu ve batıyı kardeş yapan bir sevdadır. İnşallah bu sevda ulaşamadığımız köylere, beldelere de yayılacaktır. Bu coşkuyu kendi köylerinizde de yaygınlaştırmanızı istiyoruz. Değerli kardeşlerim, bizleri kardeş kılan Allah'tır, Hazreti Muhammed (s.a.v) de bunun aracısıdır. O (s.a.v); 'Arab'ın Acem'e, Acem'in de Arab'a üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır' demiş, Mekkeli Muhacir ile Medineli Ensarı kardeş yapmıştır. Bizleri de bir araya getirecek olan ancak Peygamber Efendimiz'in sevgisidir. Bizimle beraber bu coşkuyu paylaşan kardeşlerimize teşekkürü borç biliyor, organize eden kardeşlerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Sevgili İstanbullu Peygamber sevdalılarına da teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu sevdayı bir sonraki yıl da yaşamak üzere hepinizi Allah'a emanet ediyorum."

Yüzbinlerce Peygamber Sevdalısının katılımıyla gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği Özlem Ajans mevlithanları Muhammed Nur ve ekibinin okuduğu Mevlid-i Şerif ile devam ediyor.

Program Ölem Ajans sanatçılarından Selami ve Özcan'ın seslendirdiği ilahi ve ezgilerle devam edecek. Kazlıçeşme meydanını dolduran Peygamber Sevdalıları okunan ilahilere büyük bir coşkuyla katılım sağlıyor. Programda sık sık tekbir ve salâvatlar getiriliyor.

İLKHA
 

Diğer Haberler