Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
MÜSİAD: ”Başörtüsü ve Kürt Sorunu Çözülmelidir”

MÜSİAD: "Başörtüsü ve Kürt Sorunu Çözülmelidir"

22 Ocak 2013 Salı 19:28
MÜSİAD Batman Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında başörtü ve Kürt sorunun çözülmesi gerektiğine dikkat çekildi.

MÜSİAD Batman Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasında başörtü sorunun çözülmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Kürt sorununa da değinilen açıklamada, MÜSİAD'ın atılacak adımları desteklediği belirtildi.

Eğitim sistemindeki başörtüsü yasağı uygulamasının biran önce değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada "Eğitim sistemimizdeki çağdışı inanç özgürlüğü kriterleri ile bağdaşmayan başörtüsü yasağı uygulaması biran önce değiştirilmeli yasakları meşrulaştırma yerine bireylerin inançları doğrultusunda özgür ve modern yasalar düzenlenmelidir. Bu itibarla kılık kıyafet yönetmeliğinin biran önce değiştirilmesini, kişilerin inançları doğrultusunda eğitim görmelerine ve çalışmalarına imkân tanınmalıdır" denildi.

Açıklamanın devamında Kürt Sorunu da değinilerek şu ifadelere yer verildi: "Bölgemizin kangrenleşmiş sorunu haline gelen Kürt sorunu için atılan adımları önemsiyor, atılacak adımların kalıcı ve tarafları memnun edecek nitelikte çözümler üretilmesini arzu ediyoruz. Zira Çözümün ortağı olmayanlar sorunun esiri olacaklarını bilmelidirler. Bu itibarla sorunun esiri olunmaması ve daha fazla mağduriyetlere neden olunmaması adına kalıcı çözümler için gerekli adımların ivedi olarak atılmasını destekliyoruz" (Salim Kavak-İLKHA)

Diğer Haberler