Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
MÜSİAD Heyeti Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

MÜSİAD Heyeti Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti

09 Kasım 2012 Cuma 19:18
MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsa Albayrak, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı ile beraberindeki heyet Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti.

Aralarında Ankara ve İstanbul şube yöneticilerinin de bulunduğu MÜSİAD heyeti, Diyarbakır’ı çok gelişmiş ve köklü geçmişe sahip bir kent olduğunu gördüklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de Diyarbakır’ın 8500 yıldan bu yana yaşamın hiç kesintiye uğramadan sürdüğü dünyanın nadide kentlerinden biri olduğunu söyledi. Kentin tarihi ve kültürü hakkında bilgi veren Baydemir insanların yaptıkları kadar imkan dahilinde olduğu halde yapmadıklarından da sorumlu olacağını belirterek, süren açlık grevleri konusunda herkesin kendi cephesinde bir şeyler yapması gerektiğini söyledi. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın dil, kimlik ve özgürlük gibi önemli olduğuna işaret eden Baydemir, “Siyasal istikrar barış ile olur” dedi.

Diyarbakır sokaklarına asfalt yerine altın da döksek cezaevlerinde açlık grevleri sürüyorsa huzur yoktur. Huzur yoksa mutluluk da yoktur” diyen Baydemir, Türkiye’nin doğu ve batı yakası arasındaki duygusal farklılaşmanın önüne geçmek için kalıcı barış olması gerektiğini söyledi. Görüşme karşılıklı görüş alış verişi ile sürdü.

Diğer Haberler