Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Müslüman olan Yahudi kızın tavsiyesi

Müslüman olan Yahudi kızın tavsiyesi

16 Ağustos 2012 Perşembe 14:17
İslam'ı tercih eden Yahudi bir bayan, İslam ümmetine ‘Kur'an'a sımsıkı sarılın' tavsiyesinde bulundu.

İslam'ı tercih eden Yahudi bir bayan, İslam ümmetine ‘Kur'an'a sımsıkı sarılın tavsiyesinde bulundu. Kur'anla hayatının değiştiğini söyleyen Ellen, İslam`ın verdiği huzuru dünyadaki başka hiçbir dinde bulamadığını vurguladı.

İsrail’in güneyindeki Eilat Şehri’nde büyümüş ve şu an Petah Tikva şehrinde yaşayan Yahudi bir bayan, Tayyibe şehrinde şer’i mahkemede Kadı Şeyh Hamza Hamza’nın karşısında İslam’a girdiğini ilan etti.

İslam’a girdikten sonra ismini Ellen olarak değiştiren genç kıza, daha önce de İslam’a girdiklerini ilan etmek için kendisine birçok kişinin geldiği sosyal aktivist ve Arap İşleri Konferanslar Danışmanı Emir Asi eşlik etti. 

Ellen Müslüman kardeşlerine yönelik mesajında şöyle dedi: ‘Kendilerine Kur’an’a sımsıkı sarılmayı ve sürekli okumayı tavsiye ediyorum. Çünkü ben Kur’an okumaya başladığım andan beri hayatım değişmeye başladı.’ 

Bu kararı herhangi bir baskı ya da zorlama altında kalmadan aldığını dile getiren 37 yaşındaki Ellen kararının şahsi olduğunu vurguladı. 

İslam dininin içindekileri ve insana verdiği o büyük psikolojik rahatlığı dünyadaki başka hiçbir dinde bulamadığına dikkat çeken Ellen sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Arkadaşım Yasemin Yahudi idi ve Müslüman oldu. Beni de teşvik ederek İslam’a girmekten bahsetti. Bana Kur’an okudu. Kendimi, kalbimi ve düşüncelerimi rahatlatan bu dinde buldum ve Müslüman olmaya karar verdim. İslam şeriatının gerektirdiği üzere de başörtüsü giydim.’ 

Ve şöyle ekledi: ‘İslam’ın beş şartını öğrendim. Namaz kılmaya başladım. Kur’an-ı Kerim’i sürekli okuyorum. Bu yeni bir şey de değil. Ramazan ayının başından beri bunları yapıyorum. İmanın 6 şartını da idrak ettim ve bunlara iman ediyorum. Ramazan ayının başından beri oruç da tutuyorum.’ (Timeturk)

Diğer Haberler