Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Muş’ta Muhtarlar Derneği Açıldı

Muş'ta Muhtarlar Derneği Açıldı

17 Aralık 2012 Pazartesi 18:32
Köy Mahalli İdareleri Muhtarlar Derneğinin Muş şubesi faaliyete girdi.

İki yıldan beri derneğin kurulması için çaba gösteren Muşlu muhtarlar istedikleri derneğe kavuştular. Dernek açılışına muhtarlar tarafından dışarıda karşılanan Muş Valisi Ali Çınar, derneğin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Derneğin açılışına Muş valisinin yanı sıra, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Muş Müftüsü Recep Uzun ve Muş Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz katıldılar.

Derneğin açılması konusunda yardımlarını esirgemeyen başta Vali Çınar olmak üzere tüm kurum ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden dernek başkanı Turan Süme, bu derneği açmalarındaki gaye ve hedeflerini şöyle dile getirdi: ''Biz Muhtarlar Derneği olarak amacımız muhtarlık misyonunu hak ettiği yere getirmek, onun temsilde vatandaşla olan sorunlarının çözümü ve resmi kurumlardaki sorunlarının müspet anlamda sonuçlandırılmasını amaçlamaktır. Bunu yaparken mahalli idarelerin miheng taşı olan muhtarların yetki ve temsilde her hangi bir zorlukla karşılaşmadan çözüm noktasında hareket etmektir''dedi.

Süme, amaçlarından birinin de, çağın bir gereği olarak muhtarın hak ettiği yerde daha etkin ve yasalardan doğan hakkını güçlü ve aktif bir şekilde kullanma ve bunu yaparken de sivil toplum kuruluşu hüviyeti ile yerlerini edinmek olduğunu söyledi. (M.Şirin Çağlayan-İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları