Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mustazaflar Cemiyeti`nden Bayramlaşma

Mustazaflar Cemiyeti`nden Bayramlaşma

26 Ekim 2012 Cuma 20:33
Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi, mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle üye ve gönüldaşlarının katılımıyla görkemli bir bayramlaşma merasimi düzenledi.
DİYARBAKIR- Merkezi Batman`da bulunun Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi üye ve gönüldaşlarının katılımıyla görkemli bir bayramlaşma merasimi düzenledi. Cuma namazı çıkışında Sümer Parkta bir araya gelen üye ve gönüllülerin bayramlaşmaları özlenen görüntülere sahne oldu.
 
Bayramlaşma öncesi kısa bir konuşma yapan Eğitimci Adnan Akgönül, bayramın Allah tarafından kendilerine verilmiş bir hediye olduğunu belirterek, `Bu bayram bizim için bizzat kainatın Rabbi tarafından gönderilen, önderimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ümmetine verilmiş bir hediye ve bir lütuftur. Dolayısıyla bayrama yetiştik diye önce Rabbimize sonsuz hamd-u senalarda bulunuyoruz. Bayram bir sevinçtir, bir maksada ulaşmaktır, Allah`ın lütfuna mazhar olmaktır. Bizler bu bayramda bizzat Allahın lütfunu, Allahın rahmetini doya doya alıyoruz ve onu üzerimizde hissediyoruz` dedi.
 
Katılımın oldukça yoğun olduğu bayramlaşma töreninde hep bir ağızdan getirilen salavatlar eşliğinde cemiyet üye ve gönüldaşları bayramlaştı. Bayramlaşma merasimi Nazım Epren Hocanın yaptığı dua ile sona erdi. (Emrullah Araz, Salih Torak, Yakup Moğulgani-İLKHA)

Diğer Haberler