Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mustazaflar Cemiyeti`nden Kandil Mesajı

Mustazaflar Cemiyeti`nden Kandil Mesajı

16 Haziran 2012 Cumartesi 14:04
Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi, Miraç gecesi nedeniyle bir mesaj yayınlayarak Allahu Teâlâ`nın, Hz. Peygamber'i yüce arşında misafir ettiği bu gecenin tüm İslam âlemine hayır getirmesi temennisinde bulunuldu.

Mustazaflar Cemiyeti, Miraç Kandili nedeni ile kutlama mesajı yayımladı. Genel Başkan Abdurrahman Cens adına yayımlanan mesajda, Peygamber Efendimiz (sav)`in Allahu Teâlâ`nın yüce arşına misafir olduğu bu gecenin tüm İslam âlemine hayır ve bereket getirmesi temennisinde bulunuldu.


Açıklamanın devamında, "Rabbimizden diliyoruz ki; Aziz Peygamberini katına çıkarıp onurlandırdığı gibi Dünya Müslümanlarını da aziz kılsın. İslam ümmetine tek vücut olmayı, zulme karşı tek saf durabilmeyi, İslam ve Kur`an hizmetinde olmayı nasip eylesin" denildi.


Bu mübarek gecenin hürmetine Allahu Teâlâ`nın İslam coğrafyasındaki bütün Müslümanları azad etmesini dileyen Cens şunları söyledi; "Bu gece tüm Müslümanları duaya çağırıyoruz. Özellikle Suriye, Filistin, Irak, Keşmir ve Afganistan için dua etmeye çağırıyoruz. Başta değerli hemşerilerimizi ve tüm Müslümanları; Müslüman kanının su gibi aktığı bu beldelerde perişan halde kalmış kardeşlerimizin, anaların, bacıların ve çocukların zalimlerin şerrinden ve fitnesinden bir an önce kurtulmaları için Allah-u Teâlâ`nın katına ısrarla duacı olmaya çağırıyoruz. Miracın, Dünya Müslümanlarının özgürlüğüne, bencilliklerinden kurtulmalarına, İslami uyanışa ve ümmetin vahdetine vesile olması dileğiyle tüm kardeşlerimizin Miraç kandilini tebrik ediyoruz." (İLKHA)

Diğer Haberler