Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mustazaflar Diyarkakır’da bayramlaştı

Mustazaflar Diyarkakır'da bayramlaştı

20 Ağustos 2012 Pazartesi 22:52
Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi, üye ve gönüldaşlarının katılımıyla Ramazan Bayramı münasebetiyle toplu bayramlaşma programı düzenledi.

Merkezi Batman’da bulunan Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi üye ve gönüldaşları ikindi namazından sonra saat 16.45`te Sümer Park’ta bir araya gelerek topluca bayramlaştı.

Etkinlikte Mustazaflar Hareketi sözcülerinden Hüseyin Yılmaz kısa bir açılış konuşması yaptı. Tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Yılmaz, "Aramızda olamayan zindan, esaret ve muhaceret altında yaşayan Müslümanları bu Ramazan Bayramında unutmayacağız. Bu bayramı her zorluk altında kutlayan Müslümanlara selam olsun. Filistin, Afganistan, Çeçenistan, Irak, Arakan ve dünyanın dört bir tarafında zulme uğramış Müslümanlara selam olsun, Allah (c.c.) yar ve yardımcıları olsun." şeklinde konuştu.

Katılımın yoğun olduğu gözlenen bayramlaşma töreninde hep bir ağızdan getirilen salâvatlar eşliğinde cemiyet üye ve gönüldaşları bayramlaştı. Etkinlik Muzaffer Karavil Hoca’nın yaptığı dua ile son buldu.(İLKHA)

Diğer Haberler