Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Necat Özdemir: İslam’ın yardımcılarıyız

Necat Özdemir: İslam'ın yardımcılarıyız

23 Eylül 2012 Pazar 16:35
Peygamber Efendimize sadakatin gösterildiği Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda devam eden mitingde Kürtçe konuşan araştırmacı yazar Av. Necat Özdemir, Allah'ın dini olan İslam'ın yardımcıları olduklarını söyledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yüzbinlerce kişinin katılımıyla düzenlenen "Peygambere Sadakat Mitingi" araştırmacı yazar Av. Necat Özdemir'in Kürtçe konuşmasıyla devam etti.

Bu gün Diyarbakır'ın kendi ultimatonunu verdiğini söyleyen Özdemir, "Buradan çıkan mesaj şudur ki, bu yönetimler bizi temsil etmediği için yeni bir yönetim sürecine giriyoruz" dedi.

Özdemir şunları söyledi, "Allah'a şükrediyoruz ki Muhammed için toplandık ve yine şükrediyoruz ki Allah bizleri Resulü için topladı. Burada toplanmamız her birimiz için, ahiretimiz için şeref olacak. Çünkü değerli kardeşler, insanın vücuda gelmesi için 5 duyu organının yanında bunlar olmadan insan oluşmayacaksa Peygamber olmadan kâinat ve insanların kıymeti olmaz. Bundan dolayı İslam ulemasından Bediüzzaman, eğer kâinattan Peygamber Nuru çıkarsa kainat ölüp gidecek, eğer kainattan Kur'an çıkarsa kainat şuursuz kalır. İnsanlığın güzel ahlakı düşmanları tarihten bugüne kadar 2 şeye düşmanlık yaptı. Biri ruhumuz, ciğerimiz Resullulah, diğeri de aklımız. O ki tefekkür edip görüyoruz, o da Kur'an'dır. Tarihe bakıldığında İslam düşmanları ikisine saldırmıştır. Gözümüzün nuru, kalbimizin nuru Hz. Muhammed nasıldır bir bakalım. Kaç yüzyıldır Müslüman olmuşuz, O'nun vefatından 7 yıl sonra İslam bu bölgeye geldi. Kürdistan bölgesinde nur eksik olmadı. Biz rehber ve yol gösterici olarak Resulullah'ı tanıyoruz. O Peygamberlikten önce Emin'di. Herkes Emin olarak adlandırırdı. Vahiy geldiği zaman Hz Hatice'ye geldiğinde annemiz O'na; "Allah seni korur, çünkü sen zayıfları ve fakirleri korudun." diyordu. 25 yaşında gençlik döneminde Hz. Hatice ile O 40 yaşındayken evlendi. Hılfulfudul cemiyetinde yer aldı. Allah seni büyük ahlak üzere yarattı. Akabe biatinde nasıl Resule biat ettilerse sizler de ellerinizi uzatıp biat edin. Sahabeler, 'Her şeyimiz sana feda olsun' diyorlardı, bunun üzerine biat ettiler. Sahabei Kiram bu biatlerinde sadık kalıp Uhud gününde Hz Hamza, Mus'ab şehid oldu. Zor anlarda bile müşriklere karşı canları pahasına Resulü korudular. Diğer taraftan Talha Bin Ubeydullah gelen kılıçlara kendini siper etti. Oklardan eli parçalandı, gene geri adım atmadı. Biat ve sadakat üzerine sabit durdular. Ebu Bekir'in saydığına göre 80 kılıç darbesi vardı vücudunda.

Ey kardeş ve bacılarımız; İslam âlemi sahipsizdir. Diyorlar ki, 3-4 kişi birini dövüyor, her dayakta ah sırtım diyor. Adama soruyorlar, cevap olarak şöyle diyor; eğer sırtım olsaydı dövemezdiniz? Dünya devletleri arasında Yahudilere kimse düşmanlık yapamıyor, çünkü onlar yekvücut olmuşlar. Müslümanların sayısı fazla olmasına rağmen bu hakaretler yapılıyor. Biz de diyoruz ki, eğer sırtımız olsaydı kimse saldıramazdı. Ey kardeşler; bugün diyoruz ki biz Allah'ın dininin yardımcılarıyız. İslam alemi Resule tabidir. Allah'ın dinine yardım edersek izzetli olup öne çıkacağız. İslam âleminin yöneticileri bizleri temsil etmiyor. Temsil etselerdi Hz. Peygambere hakaret edildiğinde bunu kabul etmezlerdi. Değerli kardeşlerimiz, bacılarımız; onlar Allah'ın dinine tuzak kuruyor, Allah da onlara tuzak kuruyor."

Mitingde, yüzbinlerce Peygamber Sevdalısı sık sık Resulullah'a salâvatlar getirip tekbirler çekiyor, ABD'ye ve Siyonist İsrail'e lanet okuyor. (İLKHA)

peygambere_sadakat_mitingi_b1.jpg

Diğer Haberler