Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Numan Kurtulmuş’tan AK Parti açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan AK Parti açıklaması

07 Temmuz 2012 Cumartesi 14:41
HAS Parti lideri Kurtulmuş, 'Bizden talepte bulundular' diyen AK Partili Ekrem Erdem'e sert cevap verdi.

Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti'ye geçeceği iddiaları ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem'in sözleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Numan Kurtulmuş ve Has Parti'yi kimse itibarsızlaştıramaz. Bu konuda bizim muhatabımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

10 gündür HAS Parti ve kendisini itibarsızlaştırma politikası yürütüldüğünü kaydeden Kurtulmuş, buna müsaade etmeyeceğini, bu itibarın kolay kazanılmadığını belirtti.

HAS Parti'nin yeni bir Türkiye kurmak için kurulduğunu söyleyen Kurtulmuş, partisinin kısa sürede etkisini gösterdiğini, ilkeli bir muhalefet yaptıklarını belirterek kimseyi rencide etmeden üslubuyla bir fark oluşturduğunu kaydetti.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Bu süreç AK Parti'nin içerisinde konuşulan bir konuyu esas alarak, bazı kişiler süreci Numan Kurtulmuş'u ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırma şekline dönüştürmeye çalıştılar. Herkes şunu bilsin ki Numan Kurtulmuş'u ve HAS Parti'yi itibarsızlaştırmaya kimsenin gücü yetmez. Çünkü Numan Kurtulmuş ve HAS Parti itibarını bir günde kazanmış değildir. Dolayısıyla kimse böyle bir çabanın içine girmesin, bu çabalar hiç kimseye fayda etmez. Herkes de haddini bilsin.''

Parti içinde konuşulan konulardan başka bir şey bilmediğini anlatan Kurtulmuş, ''Bu süreçte yeni bilgiler ortaya çıkarsa, bunları da partideki arkadaşlarımla ve kamuoyuyla paylaşacağımı beni tanıyanlar biliyorlar'' dedi.

Hiç kimseden, hiçbir kurumdan talepleri olmadığını ifade eden Kurtulmuş, açık siyasetlerini sürdürmeye ve sözlerini söylemeye devam ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bu söze destek olan bütün yurttaşlarımızı, parti mensuplarımı tebrik ediyorum. Benim de bu meseleyle ilgili bilgim, iktidar partisinin Merkez Yürütme Kurulu'nda bu konunun konuşulmuş olmasıdır. Bana bundan başka iletilmiş herhangi bir bilgi, talep yoktur. Benim herhangi bir konuşmada muhatabım sayın Başbakan'dır.''

Diğer Haberler