Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Numaralar 17 Haneye Çıkıyor

Numaralar 17 Haneye Çıkıyor

14 Ağustos 2010 Cumartesi 16:59
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 11 haneli telefon numaralarının 16-17 haneye çıkacağını söyledi.
İnterpromedya Araştırma Hizmetleri'nin yaptığı “Bilişim 500” Araştırması'nın ödül töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, IP6 teknolojisinin çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek,11 haneli telefon numaralarının 16-17 haneye çıkacağını ve bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Konuşmasında Youtube'a erişimin engellenmesine de değinen Bakan Yılıdırm, “Herkes bu ülkenin hukukuna uymak mecburiyetinde. Kimsenin özgürlüğüyle internetiyle alışverişiyle işimiz yok” ifadelerini kullandı.

Hükümetin Avrupa Siber Suçlar Sözleşmesi'ne üye olma sürecini başlattığını dile getiren Bakan Yıldırım, konuyu Youtube yasağına getirerek, “Diyelim ki bir suç teşkil eden hakaret içeren bir veri var. Youtube'u savunanlara soruyorum. 47 siteye Genel Başkan ile ilgili video koyuldu, girişimleri yaptık, hepsini çıkardılar. Tek çıkarmayan Youtube'du. Hala çıkarmamışlar. Atatürk için aynı şeyi yapmıştır. Biz firmalarla falan uğraşamayız. Buradaki sorun, Türkiye'yi muhatap alıp almama sorunudur. Ben bunu tenkit ediyorum. Bu ülkeyi bu kadar hafife almak, küçümsemek kimsenin hakkı değil” dedi.(İLKHA)


Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları