Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’Öcalan’a Tecrit Yasası’ Görüşmeleri Ertelendi

'Öcalan'a Tecrit Yasası' Görüşmeleri Ertelendi

25 Nisan 2012 Çarşamba 12:43
Tasarı bugün görüşülmek üzere Meclis gündemine alındı, ancak BDP’nin girişimi sonucu tasarının görüşülmesi ertelendi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları ile görüşmesinin engellenmesine yasal kılıf öngören tasarı bugün görüşülmek üzere Meclis gündemine alındı, ancak BDP’nin girişimi sonucu tasarının görüşülmesi ertelendi.

Kamuoyunda "Haberal Yasası" olarak bilinen, ancak PKK Lideri Abdullah Öcalan ile avukatları arasında yaptırılmayan görüşmelere yasal dayanak oluşturmak için hazırlanan yasa tasarı 11 Ocak günü TBMM Adalet Komisyonu tarafından kabul edilmişti.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, bugün görüşülmek üzere Meclis gündemine alınmıştı. Meclis gündemi için BDP Grup Başkanvekillerinin girişimi ile tasarının bugün görüşülmesi ertelendi. Öte yandan tasarının yarın yeniden gündeme alınması bekleniyor.

Tasarının kanunlaşması durumunda bundan sonra tutuklu ve hükümlülerin avukat görüşlerinde "örgüt yönettiği" veya "talimat verdiği" şüphesi oluşursa İnfaz Hakimliği tarafından avukat görüşü 6 ay olarak yasaklanabilecek. Ayrıca "terör suçundan hüküm giyenler hariç" tutuklu ve hükümlüler sağlık sorunu yaşayan birinci derece yakınlarını 1 güne kadar bir zamanda ziyaret edebilecekler.

ANF

Diğer Haberler