Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
OCHA: 4 milyon Suriyelinin yardıma ihtiyacı olacak

OCHA: 4 milyon Suriyelinin yardıma ihtiyacı olacak

10 Kasım 2012 Cumartesi 09:22
BM İnsani Yardım Ofisi (OCHA) müdürü Hohn Ging yaptığı açıklamada 4 milyonun gelecek yıl yardıma ihtiyacı olacağını söyledi.

Cenevre’de gazetecilere açıklama yapan Hong Ging, “Gelecek yılın başında, yardıma ihtiyacı olan insanların sayısının 4 milyonu aşacağını öngörüyoruz” dedi. Mevcut durumda 2,5 milyon kişinin yardıma ihtiyacı olduğu tahmininde bulunan Ging, “Bu sayı artacak” dedi.

24 SAATTE 11 BİN SURİYELİ GÖÇ ETTİ

Bu arada BM Mülteciler Yüksek Komiseryası’ndan (UNHCR) Panos Moumtzis’in verdiği bilgilere göre son 24 saat içerisinde 11 bin Suriyeli komşu ülkelere sığındı. Bunlardan 9 bini Türkiye’ye, bini Ürdün’e ve bini de Lübnan’a.

UNHCR yetkilisi basın toplantısında yaptığı açıklamada Suriye’ye komşu dört ülkeye (Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak) göç eden mültecilerin toplam sayısının 408 bini aştığını ifade etti.

BM’nin Suriye için bölgesel insani yardım koordinatörü Radhouane Nouicer, çatışmaların yoğunlaştığını ve insani durumun kötüleştiğini belirterek, daha fazla Suriye’linin komşu ülkelere kaçtığını, daha fazla insani ve ekonomik kayıp yaşandığını sözlerine ekledi. ANF

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları