Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Öğrenciler de açlık grevine başladı

Öğrenciler de açlık grevine başladı

31 Ekim 2012 Çarşamba 18:54
Öğrenciler destek amaçlı açlık grevleri başlattı.

Açlık grevine giren tutuklu ve mahkumların eylemi 50. günü geride bırakırken Boğaziçi ile Galatasaray üniversitesi öğrencileri destek amaçlı açlık grevine başladı. AyrıcaBoğaziçi Üniversitesi'nde de açlık grevine giren öğrenciler Kuzey Kampüsü’nde çadır kurdular. Açıklama yapan öğrenciler açlık grevleri tamamen bitene kadar dönüşümlü olarak açlık grevi yapacaklarını açıkladı.

 
Ayrıca ODTÜ'de açlık grevlerine destek veren öğrenciler olay çıkardı. ODTÜ kampüsü içinde toplanan yüzü maskeli bir grup öğrenci, taş atıp çöp konteynerını yakarak açıklama yaptı.
 
Yüzü maskeli bir öğrenci açıklamada; " 12 Eylül'den beri açlık grevine giren yüzlerce siyasi tutsak T.C zindanlarında üçüncü büyük direnişi gerçekleştirmektedir. Bedenlerini ölüme yatıran devrimci yoldaşların eylemi ellinci güne girmiştir. Amaçları sayın Öcalan'ın sağlık, güvenlik ve özgürlük koşullarının sağlanması anadilde eğitim ve savunma gibi meşru hakların tanınmasıdır.  Zindan direnişini kırmak için devrimci tutsaklara baskı zülüm ve işkence uygulanmaktadır. Kürdistan ve Türkiye'deki zindan direnişini desteklemek ve serhıldanı yükseltmek için bu eylemi gerçekleştiriyoruz buradan Kürt halk önderi sayın Öcalana, bedenlerini ölüme yatıran zindan direnişçilerini ve Kürdistan, Türkiye halkının direnişlerini selamlıyoruz" dedi.

 

Diğer Haberler