Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Öğretmenlerden toplumsal duyarlılık örneği

Öğretmenlerden toplumsal duyarlılık örneği

05 Haziran 2012 Salı 22:36
Van'ın Şabaniye Mahallesinde kirada zor şartlarda yaşayan ve akciğer kanserine yakalanan Rahmi Barış'a öğretmenlerin duyarlılığı sayesinde ulaşıldı.

Öğretmenlerin öğrencileri sayesinde öğrendiği yardıma muhtaç ailenin hiçbir sosyal güvencesi bulunmazken, öğretmenler bir süre kendi imkanlarıyla bu muhtaç aileye yardımda bulundular.

Kısa bir araştırma yapan öğretmenler, geliri olmayan özürlü ve hastalara evde bakım ücreti verildiğini öğrendiler. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Van İl Müdürlüğünü arayarak ailenin yardıma muhtaç olduğunu bildirdiler. Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü yetkilileri, Ş.Nurettin Türkmen İlköğretim okulu öğretmenleriyle birlikte aileye bir ziyarette bulundu.

Bir süredir kanser tedavisi gören ve Şabaniye Mahallesi Yunus Emre 1. Sokakta kirada oturan aileye yapılan ziyarette baba Rahmi Barış'a geçmiş olsun dileklerinde bulunularak gerekli hizmetlerin ve yardımların yapılacağı bildirildi. Evde bakım ücretinden yararlanacak olan Rahmi Barış'a, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ayda altı yüz otuz beş lira maaş bağlanacak. Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak aileye yapılacak resmi yardımlar için çalışmalar başlatıldı. Temmuz ayında yardımları ellerine geçecek olan aile ve baba Rahmi Barış, kendisine yapılacak yardımlardan dolayı minnet duygularını gizleyemedi. Baba Rahmi Barış'ın tedavisini de Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü üstlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül, "Yardıma muhtaç bu aileyle yaptığımız görüşmeler sonucunda gerekli hizmetlerin verilmesi için çalışma başlattık. Ayrıca bu konularda sosyal duyarlılık sergileyen öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum\" dedi.

İLKHA

Foto:Arşiv

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları