Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ölçü ve Ölçü Aletleri İçin Muayene Uyarısı Yapıldı

Ölçü ve Ölçü Aletleri İçin Muayene Uyarısı Yapıldı

07 Ocak 2013 Pazartesi 14:57
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ölçü ve ölçü aletleri için muayene uyarısında bulundu.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 3516 sayılı "Ölçüler ve Ayar Kanunu" gereği her türlü ölçü ve ölçü aletlerinin muayene ve damgalama işlemlerinin, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ölçüler ve Ayar Memurluğunca yapıldığı belirtildi.

Kanuna göre ölçü aletlerinin, 2 yılda bir muayene ve damgalanmasının zorunlu olduğu bildirilen açıklamada, "Ölçü ve ölçü aletlerinin muayenelerine ilişkin işlemler 27.04.1994 tarihli ve 22000 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.

Bundan dolayı, işletmeler iki yılda bir periyodik muayenesi yapılan, Lpg sayaçları, çekeri 2 bin kilogramdan fazla olan oto kantarları, hassas kütle tartılar, hassas teraziler, 5 kilogramdan büyük kütle ölçüleri, hububat muayene aletleri, demir yolu yük vagonları, akaryakıt ölçek ve sayaçları ile taksimetre cihazlarının muayeneleri için 01.01.2013 ile 28.02.2013 tarihleri arası mesai bitimine kadar Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ölçüler ve Ayar Memurluğuna müracaat ederek muayene için gün almaları gerekmektedir" denildi. (M. Sait Adiyaman- İLKHA)

Diğer Haberler