Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ömer Faruk Gergerlioğlu: Hak bildiğimi söyleyeceğim

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Hak bildiğimi söyleyeceğim

07 Ocak 2017 Cumartesi 07:51
Son KHK'lar ile görevinden ihraç edilen Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Suçum, barış istemek, eşitlik, adalet ve hak mücadelesi vermek." dedi.

Görevinden ihraç edilen Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Devlet memurluğundan ihraç edilmemle ilgili açıklamam

Kamuoyuna,
Son KHK ile  devlet memurluğundan  ihraç edilmişim. Suçum, barış istemek, eşitlik, adalet ve hak mücadelesi vermek.
 
Açığa alındığım süre içinde de hak bildiğimi söyledim, şimdi de sonrasında da söyleyeceğim. Çünkü bu toprakların tüm kimlikleri adalete çağıran seslere çok ihtiyacı var. Kendi yaratılışını insandan üstün gören Şeytandan sonra dünyamızda değişen çok şey yok. Kendi milliyetini öteki gördüğünden üstün görenler dünyayı adaletsizliğe sürüklüyor. Yine insanlar adalet yerine zulüm, barış yerine savaşı tercih ediyorlar. Bu gidişe "dur" diyenler tarihin her döneminde güç sahiplerince engellemelerle karşılaşsa da hakikatın ışığı söndürülememiştir. Irkçılık yapana karşı çıkan Hz. Musa haklı çıkmış, "Dünya siz ne derseniz deyin, ne yaparsanız yapın dönüyor" diyen Galile galip gelmiş, onları engelleyenler mahcup olmuştur. Biliniz ki evrensel değerlere sahip çıkan yenilmez. 
.
Hiçbirşey olmamış gibi ortalıkta mutlu mesut dolaşan güçlü dindarlarım, yegane güç sahibinin zerre miktarı haksızlıktan soracağı bir gün var..! Dünya hayatı ve lezzetleri geçicidir. 
.
Bir hekim ve barış aktivisti olarak yaşamdan, yaşatmaktan, yaşam hakkını savunmaktan yana olan duruşum, yürüyüşüm devam etmektedir, edecektir.  Bu topluma karşı sorumluluğumu hiçbir karar engelleyemeyecektir.
 
Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu

Diğer Haberler