Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Orhan Miroğlu: PKK, Aygün’ü kaçırarak BDP’ye mesaj verdi

Orhan Miroğlu: PKK, Aygün'ü kaçırarak BDP'ye mesaj verdi

14 Ağustos 2012 Salı 22:42
A Haber’e konuk olan yazar Orhan Miroğlu, "PKK, Aygün'ü kaçırarak BDP'ye mesaj verdi" dedi.

A Haber’e konuk olan Kürt yazar Orhan Miroğlu, "PKK, Aygün'ü kaçırarak BDP'ye mesaj verdi" dedi. Miroğlu, Aygün'ün Kandil'in bilgisi dışında kaçırıldığına ihmal vermediğini de sözlerine ekledi.

"BDP bu haliyle bence fiili olarak devreden çıkmış durumda. BDP’nin de grup olarak siyasi mücadele vermek üzere geldiği parlamentonun bir üyesi kaçırılıyor. Dolayısıyla orada, PKK’nın seçime dair bir iradeyi, bir demokratik kabulü, bir demokratik ahlakı falan hiç önemsemediği ortaya çıkıyor. Bence bu durum BDP’ye de verilmiş bir mesajdır. Tüm siyasi partileri ama en çok da BDP’ye verilmiş bir mesajdır"

"ÖCALAN PKK'NIN DURUMUNDAN HOŞNUT DEĞİLDİR"

"Ulusal karakteri, ulusal özerkliği bir hayli sarsılmış bir PKK ile karşı karşıyayız. Ve bunun Abdullah Öcalan tarafından hoşnutlukla karşılanacağı kanaatinde değilim. PKK’nın bence kendi siyasi geleceği, ona inanan insanların Türkiye’ye hala moral ve siyasi değerler bakımından çok bağlı olduklarını hissetmesi gibi nedenlerle PKK’nın Ortadoğu’daki bu konjonktürde böyle bir rolü kabul etmiş olmasının onu çok da memnun edeceği kanaatinde değilim"

"AYGÜN'ÜN KAÇIRILMASI KANDİL'İN BİLGİSİNDE"

"Hüseyin Aygün gibi bir politikacının, önemli bir Kürt şahsiyetin, bir aydının, bir Dersimli’nin kaçırılmasının Kandil’in inisiyatifi dışında olabileceğine ihtimal vermiyorum. Bu kadar da saf olmamak gerekir."

Diğer Haberler