Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Orta refüjler kuyu suyu ile sulanacak

Orta refüjler kuyu suyu ile sulanacak

24 Temmuz 2012 Salı 16:13
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle artık ana arterlerdeki orta refüjler fıskiye sistemiyle ve kentteki kuyu suyu ile sulanacak....

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından yürütülen kavşak düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Tekel kavşağında bulunan ana artere gelen Baydemir, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Samet Uçaman’dan bilgi aldı. Tekel kavşağında sondaj açarak sulamaya geçeceklerini söyleyen Uçaman, amaçlarının bu ana arteri prestij ve model bir cadde haline getirmek olduğunu söyledi.

Baydemir de bütün ana arterlerdeki orta refüjlerin artık fıskiye sistemiyle sulanacağını söyleyerek “En önemli hedefimiz içme suyuyla orta refüjleri sulamaktan vazgeçmek, sondaj suyuyla park ve bahçeleri sulamaktır” dedi. Baydemir sırada Qamişlo Bulvarı’nın olduğunu da sözlerine ekledi. Baydemir, "Şu anda 34 adet tespit ettiğimiz kuyu var. Bunların 4 tanesi bina altına girmiş veya tıkanmış dolayısıyla kullanılamaz durumda. Diğer 30 sondaj kuyusu ile birlikte bir sistem kurmayı düşünüyoruz. Sulama sistemini oraya yönlendireceğiz." dedi. 

 

Diğer Haberler