Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Pakistan Başbakanı Eşref Tutuklandı

Pakistan Başbakanı Eşref Tutuklandı

15 Ocak 2013 Salı 16:09
Pakistan Anayasa Mahkemesi yolsuzlukla ilgili davada Başbakan Raja Pervez Eşref'in tutuklanmasına karar verdi. Karardan hemen sonra Başbakan Eşref tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pakistan Anayasa Mahkemesi enerji ihalelerine yolsuzluk bulaştırılmasına ilişkin davayı karara başladı. Mahkeme, aralarında Başbakan Raja Pervez Eşref ile 16 bakan ve üst düzey kişi hakkında tutuklama kararı verdi. Tutuklama kararının hemen ardından Başbakan Eşref, polis tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme, Başbakan Eşref'in su ve enerji bakanı olduğu dönemde mobil enerji kiralama projelerinde yolsuzluk yaptığı ve ülkeyi büyük zarara uğrattığı gerekçesiyle tutuklama kararı verdiğini bildirdi. Eşref'in yarın mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Mahkeme kararında, hükümetin istifası için kampanya yürüten Tahir Kadri’nin başlattığı protesto yürüyüşünün etkili olduğu yorumları yapılıyor. Ülkede dün başlayan ve "Büyük Yürüyüş" adı verilen protestolar, başkent İslamabad'a ulaşmıştı. Başkente hala binlerce kişinin katıldığı gösteri düzenleniyor.

Diğer Haberler