Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Parklara Spor Aletleri

Parklara Spor Aletleri

05 Ağustos 2010 Perşembe 14:54
Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara spor aletleri yerleştirildi.

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Bağlar Belediyesi'nin arkasında bulunan parka spor aletleri yerleştirildi.

Özellikle kadınların belediyeden sıkça talep ettiği spor aletlerinin kurulumundan sonra parka yoğun ilgi göstermeleri bekleniyor.

Bağcılar Mahallesi'nde bulunan belediye hizmet binası Yeşil Alanı'na yerleştirilen spor aletlerinin zemini de kauçukla kaplanıyor.

Toplam 600 metrekare alan üzerine kurulu olan parka jimnastik ve kondisyon aletlerinin oluşturduğu 16 adet spor aleti yerleştiriliyor.

Sporun yaygınlaşmasını amaçlayan Bağlar Belediyesi'nin, 7'den 77'ye herkesin spor yapabilmesi için yerleştirdiği spor aletleri kısa süre içinde çevre halkının hizmetine sunulacak. Aktif ve sağlıklı yaşamı seçen her Bağcılar sakini, bu alternatif spor parkını değerlendirebilecek.

Diğer Haberler