Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Peygamber Sevdalıları’na Teşekkür

Peygamber Sevdalıları'na Teşekkür

24 Nisan 2012 Salı 17:01
İbrahim Gökdemir, Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda bir milyonu aşkın insanın katılımıyla yapılan "Kutlu Doğum" mevlüdü nedeniyle Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır istasyon Meydanı'nda "Hebibé Xweda-Âlemlere Rahmet Hz Muhammed (SAV)" adıyla düzenlen programda bir milyona aşan Peygamber Sevdalısı Efendimizin kutlu doğumunu coşkuyla kutladı. Bem Bir Sen Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Gökdemir, etkinliğe katılan Peygamber Sevdalılarına ve etkinliği düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformuna teşekkür etti.

Sel Olup Meydanlara Aktılar
Müslüman Kürt halkının hiçbir şeye göstermedikleri ilgi ve alakalarını bu kutlu doğuma gösterdiğini ifade eden Gökdemir, kadın- erkek, genç-yaşlı, demeden bir milyona aşkın kişi ile sevgi ve muhabbetlerini ilan etmek için tekbirler, tespihler ve salâvatlarla meydanlara adeta sel olup aktıklarını söyledi.

Liderimiz ve Önderimiz Resulullah'tır
Müslüman Kürt halkının tüm dünyaya açıkça şunu ifade ettiğini ifade eden Gökdemir, Müslüman Kürt halkının lideri, önderi ve yol göstericisi Âlemlere Rahmet olan Hz Muhammed'dir. Halkımız bu muhteşem tablo ile sosyal ve siyasal mücadelede yol haritası olarak, Peygamberin (sav) izinde giden yöneticiler ve idarecileri arzuladığını göstermiştir. Diyarbakır'da tertiplenen bu kutlu doğum etkinliği Peygamberimize bağlılığın en olgun ve en anlamlı tezahürlerinden biridir. Bu tür etkinliklerle Peygamberimizi anmak, bireysel ve toplumsal bağlamda Peygamberimizi daha iyi anlamaya ve bağlılığa sebebiyet verecektir" dedi.

Teşekkür ve Dilek
Gökdemir, tüm Türkiye'ye peygamber sevgisi ve bağlılığını en anlamlı bir şekilde ifade eden ve örnek alınması gereken bir kutlu doğum etkinliğini tertipleyen Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gökdemir sözlerini şöyle sürdürdü; "Başta Peygamber sevdalısı Diyarbakır halkı olmak üzere farklı diyarlardan kutlu doğum etkinliğine katılan tüm Müslüman kardeşlerimizin her birine ayrı ayrı en içten duygularımızla sevgi ve muhabbetlerimizi iletir, cümlesinden Allah razı olsun, deriz. Bu diyardan kaynaklanan ve neşvu nema bulan bu Peygamber sevdasının; diyar diyar memleket-memleket, fevc fevc tüm insanlık âlemini kapsayan nurlu bir ışık olarak dalga dalga tüm dünyayı kapsaması dileğiyle…"

(M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler