Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
PKK Geçici Ateşkes İlan Ediyor

PKK Geçici Ateşkes İlan Ediyor

11 Ağustos 2010 Çarşamba 13:28
Alınan bilgiye PKK, yarın düzenleyeceği basın açıklamasıyla ateşkes kararını ilan edecek.
PKK'ye yakın kaynakların Taraf'a verdiği bilgiye göre, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın “Ramazan'a inşallah hayırlı haberlerle gireceğiz” sözlerinin ardından Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) çift taraflı ateşkes çağrıları üzerine örgüt adım atmaya karar verdi.

Alınan bilgiye PKK, yarın düzenleyeceği basın açıklamasıyla ateşkes kararını ilan edecek.

Aldıkları ateşkes kararının geçici olduğunu vurgulayacak olan örgüt, kalıcı bir ateşkes ile silahların ebediyen susması için bir yol haritası sunacak.

Örgüt yol haritasında Kürt sorununun çözümü için taleplerini sıralayacak.

DTK'nın çatışmaların sonlandırılması konusunda aldığı kararı Ahmet Türk açıklamıştı.

Türk artan operasyonlar, çatışmalar ve can kayıplarına dikkat çekerek, “İnsani, vicdani, ahlakî ve siyasi sorumluluğumuzdan hareketle hiç kimsenin yaşamını yitirmeyeceği bir ortamın sağlanması için, müzakere sürecinin başlaması için ellerin tetikten çekilmesini ve silahların karşılıklı susturulması çağrısında bulunmaktadır. Silahların tek taraflı susması bugüne kadar sorunu çözmeye katkı sunmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Taraf

Diğer Haberler