Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
PKK’nin çocuk kaçırdığı iddiası

PKK'nin çocuk kaçırdığı iddiası

23 Ağustos 2012 Perşembe 11:35
Zaman gazetesinden İsmail Avcı'nın haberine itiraf gibi yalanlama geldi.

Zaman gazetesinin haberine göre, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 4 gündür, aşiretlerin karşı karşıya geldiği büyük bir kavga yaşanıyor. Sebebi ise 12 yaşındaki 3 çocuğun para karşılığında PKK'ye teslim edilmesi.  Bu çocuklardan biri de BDP'li Belediye Başkanı Yusuf Temel'in oğlu.

Yusuf Temel'e dayandırılan yalanlama haberi ise ANF'den Ali Barış Kurt'a ait. Haberin içeriğine bakıldığında hem kavga hem de çocukların dağa gidişi doğrulanıyor ama kavga ile çocukların dağa gidişi arasında bir bağlantı olmadığı iddia ediliyor.

BDP'li Belediye Başkanı Yusuf Temel'e ait olduğu iddia edilen beyan şöyle; "Haberde, oğlumu PKK'den kurtarma gibi bir derdim olduğu yazılmış. Bizim böyle bir derdimiz yok.!" deniliyor.

Ancak buna rağmen dağa giden çocukların 18 yaşından küçük olup olmadığı, küçük ise kendi iradelerinden bahsedilemeyeceği gerçeği ortada duruyor. Aynı şekilde, PKK ve anne-babanın küçük çocukları dağa gönderme yetkisinin olup-olmadığı, bunun hukuki ve ahlaki boyutu da gözardı edilmiş bulunuyor.

Diğer Haberler