Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Polis saldırısında çok sayıda avukat yaralandı

Polis saldırısında çok sayıda avukat yaralandı

20 Ocak 2013 Pazar 16:46
İstanbul Çağlayan Adliyesi içerisine giren polisin saldırısı sonucu çok sayıda avukat yaralandı. İki avukat kafalarından yaralanırken, çok sayıda avukat hastaneye kaldırıldı.

Dün birçok kentte düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan ÇHD üyelerinin de aralarında olduğu 41 kişi İstanbul Çağlayan Adliyesine getirildi. İfade işlemlerinin yapıldığı sırada savcılığın talebi üzerine çok sayıda çevik kuvvet polisi Adliyeye girerek avukatları dışarı çıkarmak istedi. Gözaltındakilerin sloganlarla protestosu üzerine polis adliye içerisinde biber gazı ve coplar ile saldırıya geçti.

Polislerin coplu saldırısında avukatlardan Bahattin Özdemir ve Ali Şafak'ın kafalarından yaralanırken, birçok kişinin de vücudunun değişik yerlerinden yaralandığı bildirildi.

Av. Davut Erkan ANF'ye verdiği bilgide, gözaltılar ince aramaya tabi tutulmak istendiklerini ancak buna karşı çıktıkları için darp edilerek zorla ince arama yapıldığını ve saatlerdir elleri ters kelepçe olarak bekletildiklerini belirtti.

İstanbul Adliyesi'nde savcılıkla müdafi avukatlar arasında polis barikatı kurulduğunu belirten Erkan, çıkan arbede sonucu Av Ali Şafak ile beraber iki avukatın yaralandığını söyledi.

Ciddi şekilde darp edilen çok sayıda avukat, hastanelere kaldırılırken, polis, İstanbul Barosu Başkanının savcı ile görüşmesi ve avukatların tepkisi üzerine geri çekilmek zorunda kaldığı bildirildi.  (ANF)

Diğer Haberler