Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Polisin Kısa Askerlik Yapmasına Ret

Polisin Kısa Askerlik Yapmasına Ret

30 Ağustos 2010 Pazartesi 00:31
Polislerin askerlik süresinin düşürüleceğinin açıklanması üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, kimseye ayrıcalık tanınamayacağını söyledi.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Polisin askerlik yapmasına gerek yok, kısa bir süre yapması yeterli" diyerek polislere umut verirken, yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ise, “Hiç bir meslek grubuna askerlik hizmeti konusunda ayrıcalık tanınamaz” sözleriyle polislerin kısa askerlik yapmasına karşı olduğunu açıkladı.

Orgeneral Koşaner, “Vatan hizmeti herkes için hak ve ödev olduğuna göre hiç kimseye, hiçbir meslek grubuna ayrıcalık tanınmamalı, bu hizmet hakça ve eşit şartlarda yapılmalıdır. Ülkemizde vatan hizmetine alternatif başka bir hizmet de yoktur ve olmamalıdır” dedi.

Orgeneral Koşaner'in bu yöndeki görüşünü hükümete de ilettiği belirtildi.

Diğer Haberler