Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ramazan dolayısıyla mesai saatleri değiştirildi

Ramazan dolayısıyla mesai saatleri değiştirildi

06 Ağustos 2012 Pazartesi 17:04
Mardin Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle temizlik işlerinde çalışan işçiler için mesai saatlerini yeniden düzenledi.

Şehir merkezinde hava sıcaklığı gölgede 40 dereceyi geçti. Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında da düşüş yaşanıyor. Mardin Belediyesi ise çöp hizmetinde çalışan işçiler için mesai saatlerini yeniden düzenledi. 

Daha önce 05:00 ile 13:00 arasında olan mesai saatlerini sıcak hava ve oruç göz önünde tutularak sabah 06:00 ile 10:00 ve öğleden sonra 14:00 ile 18:00 saatleri değiştirerek yeni mesai uygulaması başlattı. 

Mesai Değişikliği Ramazanla Sınırlı 
Yeni mesai saatinin işçilerin isteği doğrultusunda değiştirildiğini ve Ramazan ayından sonra yeniden eski sistemle çalışmaya devam edeceklerini anlatan Belediyenin Temizlik İşleri Müdürü Kadri Toparlı, "İşçilerimizin oruçlu olduğunu göz önünde bulundurarak, havaların gündüzün öğlen saatlerinde çok sıcak olması hasebi ile yeni mesai saati uygulamasına gittik. Sıcak havada oruç tutarak çalışmak çok zor... Bu konuyu belediye başkanımıza aktarınca, mesai saatlerinde yeni düzenleme yapıldı. Yeni mesai saati uygulaması ile işçilerimizin performansındaki düşüşü önüne geçtik hem de işçilerimiz yeni düzenleme ile sıcaktan az şekilde etkileniyorlar, hem de belediye işlerinde aksamayı engelledi" dedi. 

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu da yeni mesai saati uygulamasının sadece Ramazan ayı ile sınırlı olduğunu ve çöp hizmetinde çalışan işçileri kapsadığını söyledi.(İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları