Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
RedHack’ten Açlık Grevlerine Destek

RedHack'ten Açlık Grevlerine Destek

27 Ekim 2012 Cumartesi 20:02
RedHack , Sağlık Bakanlığı'nın facebook sayfasını hackledi. Kızıl Hackerlar dün de Adalet Bakanlığı Personel sayfasını hacklemişti.

 

 

RedHackDevrimci Cesaret Birliği, açlık grevlerine dikkat çekmek için bu kez de Sağlık Bakanlığı'nın facebook sayfasını hackledi. Kızıl Hackerlar dün de Adalet Bakanlığı Personel sayfasını hacklemişti.

Hacker grubu Redhack cezaevlerinde 46. gününe giren açlık grevlerine destek amacıyla Sağlık Bakanlığı facebook sayfasını hackledi. RedHack, siteye şu mesajı bıraktı: "Sağlığa 'bakan' ama görmeyen bir bakanlığımız var, tıpkı diğerleri gibi. 46. gündür hapishanelerde açlık grevleri devam ediyor ve tutsakların vitamin alma, tansiyon gibi sağlık kontrollerini yapma hakkı engellenerek ölüme mahkum ediliyor. Peki sonra? Yine savaşlar oluyor, insanlar ölüyor, zengin çocuklarının 'canı sağolurken', bizler gibi fakirler 'vatan sağolsun' denilerek savaşta en önlere sürülüyor. Ölüm oruçlarını yapan tutsakların görüşlerine katılırsınız ya da katılmazsınız ama silah tüccarlarının daha fazla kazanmaması için canınızı artık vermek istemiyorsanız, taleplerinin karşılanması için duyarlı olalım, ölümleri durdurun! Anneler artık ağlamasın. Bize gelince, hakkımızda 24 sene istemişsiniz; eğer gerçekten barışacaksanız, insanlar ölmeyecek ve anneler ağlamayacaksa, 24 değil 240 sene hapse razıyız. Haydi emperyalizmin planını bozalım; barışalım."

 

 

Diğer Haberler