Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Rusya’dan İsrail’e Ret

Rusya'dan İsrail'e Ret

29 Ağustos 2010 Pazar 12:31
Rusya, Suriye'ye satılacak füzelerin sevkiyatının durmasını isteyen İsrail'in isteğini reddetti.
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Suriye'ye satılacak 300 kilometre menzilli P-800 Yakhont füzelerinin sevkiyatını durdurma talebinde bulunan İsrail'in isteğini reddetti.

İsrail'in Suriye ile yapılan silah anlaşmasının iptal edilmesi talebiyle ilgili açıklama yapan Kremlin Danışmanı Sergey Prikhodko, Rusya'nın uluslararası anlaşmalara uygun hareket ettiğini ve Suriye ile silah satış anlaşmasını iptal etme planlarının olmadığını söyledi.

Rusya'nın silah satışı ile ilgili işbirliği politikalarının Kremlin tarafından belirlendiğini ve bunun üçüncü ülkelere karşı olmadığını ifade eden Prikhodko, Suriye ile imzalanan tüm anlaşmalara saygılı davranacaklarını belirtti.

İsrail, 'Suriye ile yapılan silah anlaşmasının iptal edilmesini ve Hizbullah'ın eline geçeceği gerekçesiyle 300 kilometre menzilli P-800 Yakhont füzelerin sevkiyatının durdurulmasını istemişti.

Diğer Haberler