Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Saadet Partisi İçki ve Zina Yasağı İstedi

Saadet Partisi İçki ve Zina Yasağı İstedi

04 Haziran 2012 Pazartesi 05:50
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ”Zina serbest, kürtajı yasaklıyorlar. Asıl sebep zinadır.` diyerek içki ve zinanın yasaklanmasını istedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin, bir düğün salonunda düzenlenen, Merkez İlçe Divan Kurulu Toplantısı`nda, son dönemlerde aile içi sorunların arttığını, ailelerin kendi aralarında birbirine düştüğünü söyledi.
 
Gazetelere bakıldığında kadın ve çocuk cinayetlerinin sıkça görüldüğünü ifade eden Kamalak, boşanmaların da arttığını dile getirdi.

"ORTADA BİR TERSLİK YOK MU?"

Bu gidişin iyi olmadığını vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti: "Diğer taraftan değerli kardeşlerim, bu ülkede zina serbest bırakılmış. Zina serbest, kürtajı yasaklıyorlar. Asıl sebep zinadır. İçki serbest, sarhoş olmak yasak. Ortada bir terslik yok mu? Değerli kardeşlerim içkiyi kaldırırsan sorun biter. Zinayı yasaklarsan, kürtaj büyük bir ihtimalle kendiliğinden biter. Sebebe bakmıyorlar sonucu yasaklıyorlar. Efendim şunu söylüyorlar, `iktidardakiler sizin kardeşleriniz. Onlar da hocanın öğrencileridir.` Evet kardeş olmak, kardeşlerin aynı şekilde düşünmesidir, aynı şekilde hareket etmesidir. Habil ile Kabil de kardeş değil miydi? Her ikisi de Hz. Adem`in çocukları değil miydi? Biri katil, biri cennetlik."

"TÜRKİYE`Yİ UYDU HALİNE GETİRDİLER"

Kamalak, Türkiye`de ilk kez Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı`nın, AK Parti tarafından kurulduğunu belirterek, "Amaçları Türkiye`yi AB`ye yamamak. Hatırlayacaksınız, 2007 yılında sayın Başbakan, AB müzakereleri başlayınca Türkiye dönüşünde, İstanbul`u fetih etmiş şekilde geliyor. Yahut, Kanuni Sultan Süleyman, Avrupa`yı fetih etmiş gibi geliyor. Kızılay`da muhteşem bir tören düzenlediler. Size bir soru sorsalar, `Lider Türkiye mi, uydu Türkiye mi?` diye. Bunlar Türkiye`yi uydu haline getirdiler" diye konuştu.

 

Diğer Haberler