Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Sağanak Yağışlar Geliyor!

Sağanak Yağışlar Geliyor!

20 Ekim 2012 Cumartesi 15:27
Tüm yurt yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji aşırı yağışlar konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nden yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra İstanbul ve Kırklareli`nin Karadeniz kıyı kesiminde başlayacak yağışların gece saatlerinden sonra etkisini arttırarak yarın (Pazar) Kırklareli`nin Demirköy ve Vize ilçelerinde aşırı (100mm üzeri), Antalya, İstanbul`un Çatalca ilçesi, Çanakkale`nin Biga, Lapseki ve Gelibolu ilçeleri, Tekirdağ`ın Şarköy ve Saray ilçeleri, Balıkesir`in Erdek, Bandırma ve Gönen ilçelerinde şiddetli (76-100 mm) , İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksama, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkenin kuzeybatısı ile güneydoğu bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu bölgelerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA
MARMARA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kırklareli, Kocaeli ve Çorlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzey ve doğusu ile Çanakkale çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Kuzeyi ile zamanla bölge geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege`de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye, gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla bölge geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat, akşam saatlerinden itibaren Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray ve Konya, gece saatlerinde Ankara ile Eskişehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Hakkari, öğle saatlerinde bölgenin güney ve batısı ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Çok bulutlu (9/22)
İstanbul: Gök gürültülü sağanak yağışlı (15/22)
İzmir: Parçalı bulutlu (16/25)
Bursa: Çok bulutlu (9/22)
Konya: Çok bulutlu (9/22)
Adana: Çok bulutlu (15/33)
Mersin: Parçalı bulutlu (19/31)
Diyarbakır: Gök gürültülü sağanak yağışlı (10/23)
Batman: Gök gürültülü sağanak yağışlı (8/25)
Şanlıurfa: Gök gürültülü sağanak yağışlı (19/27)
Gaziantep: Gök gürültülü sağanak yağışlı (12/25)
Mardin : Gök gürültülü sağanak yağışlı (17/21)
Van: Sağanak yağışlı (4/15)
Bingöl: Sağanak yağışlı (10/22)

Diğer Haberler