Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Sağlık Hukukunda Yüksek Lisans Fırsatı

Sağlık Hukukunda Yüksek Lisans Fırsatı

09 Ocak 2013 Çarşamba 12:14
İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı bahar dönemi başvuruları için son tarihin 18 Ocak 2013 olduğu açıklandı.

İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından düzenlenen, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenlerinin desteği ile eğitimlerini sürdüren Sağlık Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans Programı, Türkiye'de önemli bir eğitim açığını kapatıyor. Hukuk ve tıp alanında konuyla ilgili yetişmiş kişilerin sağlık hukuku alanında özel kuralları öğrenmeleri ve günlük hayata uygulama becerisini kazanmalarını sağlayan programın bahar dönemi başvuruları için son tarih 18 Ocak 2013.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının başvurabileceği programın içeriği sağlık etiği, hasta hakları, sağlık hukuku çalışanlarının hukuki ve cezai sorumluluğu gibi özel alanları kapsıyor. Program kapsamında sertifika ve eğitim programlarının yanı sıra konu ile ilgili olarak sempozyum, konferans ve bilimsel toplantılar da düzenleniyor. (İlyas Yıldız - İLKHA)

Diğer Haberler