Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Said Şahin: Amacımız, Hakk’ın yolunda halka hizmettir

Said Şahin: Amacımız, Hakk'ın yolunda halka hizmettir

28 Ağustos 2012 Salı 15:01
Said Şahin: Temel vazifemiz ıslahtır. İdare makamını ıslah etmekle toplum ıslah olur. İdarecilerin bozulduğu düzenlerde zulüm olur, haksızlık olur, toplum düzeni bozulur.

Mustazaflar Hareketi, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı istişare toplantılarına devam ediyor. Elazığ'ın Palu ilçesinde faaliyet yürüten Yeni İhya Der’i ziyaret eden Mustazaflar Hareketi'nin kurucu üyelerinden Said Şahin, Derneğin yöneticilerine, üye ve gönüllülerine hareketin kuruluş nedenleri, amaçları, hedefleri ve hareket tarzı hakkında bilgilendirmede bulundu.

İslami hizmette farklı araçlarla topluma gidilmesi gerektiğini ifade eden Şahin, "Siyaset de bunun bir yoludur. Maksat İslam’a hizmet etmek, topluma faydalı olmaktır. Dernekler yasal ve toplumun yararına pekçok hayırlı faaliyetleri yürüten yapılardır fakat derneklerin de yasal çerçevede faaliyet alanları belirli bir sınıra kadardır. Derneklerin siyasi alana müdahale yetkisi yoktur. Dernek çalışmaları yetmiyor. Siyaset alanı daha geniş. Kanunlarda yapılan değişikliklerden sonra siyasete girmeye karar verdik. Bu İslami bir sorumluluktur. İslam dini idareye talip bir dindir. Temel vazifemiz ıslahiyettir. İdare makamını ıslah etmekle toplum ıslah olur. Ümmetten iki sınıf bozulursa toplum da bozulur. Bunlar, idareciler ve alimlerdir. İdarecilerin bozulduğu düzenlerde zulüm olur, haksızlık olur, toplum düzeni bozulur." dedi.

Yeryüzünde Adaleti Tesis Etmek

Adaletin idare ile tesis edildiğini belirten Şahin sözlerine şöyle devam etti: "İdarenin yolu güçlü olmaktır. Bazı dönemlerde bu güç demir olmuştur. Demire sahip olan, ona şekil verenler güçlü olmuşlar, idareyi ele geçirmişlerdir. Bazen bu güç medya olmuştur, toplumu yönlendirmiş ve şekil vermiştir. Siyaset de idare de bir güç unsurudur. Amacımız, Hakk’ın yolunda halka hizmet etmektir.

Şahin, yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra toplantıya katılanların sorularına yanıt verdi. Toplantı, dernek üye ve gönüllülerinin sunduğu önerilerden sonra sona erdi. (İLKHA)

Diğer Haberler