Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Salar Mahmud’tan Baydemir’e ziyaret

Salar Mahmud’tan Baydemir’e ziyaret

24 Temmuz 2012 Salı 16:06
Federal Kürdistan Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Salar Mahmud Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti.

Konuğunu Diyarbakır’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Baydemir, “Evinize hoşgeldiniz” diyerek karşıladı. Baydemir, “Diyarbakır biraz da Süleymaniye’dir, Hevler’dir. Ha Mahabad, ha Qamişlı fark etmiyor. Hepimiz halkımızın hizmetkarlarıyız” diyen Baydemir Kürt kentleri arasında fark olmadığını söyledi.

Tek dileğinin halkın huzurunda mahcup olmamak olduğunu ifade eden Baydemir, “Biz halkımızın karşısında başımız dik durabiliyorsak, geleceğimiz de özgür ve aydınlık olacaktır” Kürtlerin çok hassas bir dönemden geçtiğini belirten Baydemir, 1920’lerden beri bir çok kez Kürtlerin elinden fırsatın kaçtığını ifade ederek Kürtlerin geleceği açısından birliğin önemine dikkat çekti.

Baydemir daha sonra Mahmud’u iftar çadırına davet etti. Baydemir; Mahmud, BDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ve BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile birlikte Ulu Camii önünde kurulan iftar çadırında tavuk, pilav, çorba ve irmik helvasından oluşan iftar menüsünü yurttaşlarla birlikte paylaştı.

 

Diğer Haberler