Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
”Seçim Güvenliği için Her Türlü Tedbir Alınmıştır.”

"Seçim Güvenliği için Her Türlü Tedbir Alınmıştır."

07 Ağustos 2010 Cumartesi 15:10
İçişleri Bakanı Beşir Atalay bugün referandum için Diyarbakır’a geldi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay bugün referandum için Diyarbakır'a geldi.

Daha sonrada Tarihi Ulucamii'ye gelerek vatandaşlarla beraber cuma namazını kıldı. Cuma namazı çıkışında vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılandı. Vatandaşlar 'Sayın bakanımız Diyarbakır'ımıza hoş geldiniz' diyerek büyük sevgi gösterdiler. Atalay Yaşlı bir vatandaşla tokalaşarak uzunca sohbet etti. Çocuklar Atalay”la fotoğraf çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Daha sonra Diyarbakır Valiliği'ni ziyaret eden Atalay, gazetecilerin referandumla ilgili sorularını cevapladı. Referandumun Türkiye'nin her köşesinde demokrasi şöleni içerisinde geçmesi için tedbir alındığını dile getiren Atalay, "12 Eylül'de yapılacak referandumda alınacak güvenlik tedbirlerini detaylı olarak masaya yatırdık. Amacımız, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ve en demokratik sivil Anayasa Değişikliği konusunda halkın özgür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasını sağlamaktır." dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, daha sonra, Dicle ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan er Cemal Yalın (20) için Diyarbakır Asker Hastanesi'nde düzenlenen törene katıldı. Geç saatlere kadar Batıkent'deki AKP binasının çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

Mehmet ÜSTÜNDAŞ //  HaberDiyarbakir.com

Diğer Haberler