Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Şemdinli’de Hava Saldırısı

Şemdinli'de Hava Saldırısı

05 Ağustos 2010 Perşembe 14:08
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde son zamanlarda artan çatışmalar nedeniyle yaşanan hava hareketliliği dikkat çekti.
Dün akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından askeri konvoya yapılan taciz ateşinin ardından bugün ilçede hareketlilik artmaya başladı.

Şemdinli ilçe merkezinde TSK akşam saatlerinde sık sık güvenlik ve eğitim amacıyla ağır makineli silahlarla ve obüslerle ateş ederken, sabah saatlerinde ise ilçe semalarında hava hareketliliği yaşandı.

Yüksekova yönünden gelen 4 savaş uçağının Şemdinli semalarından alçak uçuş yapıp Güney Kürdistan'a doğru gittiği gözlendi.

Öte yandan sabah saatlerinde başlayan helikopter trafiği ise devam ediyor. Şemdinli 21. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı ile Şemdinli 3. Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı'ndan kalkan helikopterlerin Aktütün, Beyyurdu ve Derecik bölgelerine yöneldikleri gözlemlendi.

Diğer Haberler